Darija Krstić rođena je 16. srpnja 1970. godine u Osijeku. Diplomirala je na Ekonomskom fakultetu u Osijeku 1996. godine. Sudjelovala je i na projektima Centra za poduzetništvo u Osijeku, gdje je završila i program konzultanstva za mala i srednja poduzeća. Jedna je od snivača i aktivnih sudionika u Centru za pomoć pri zapošljavanju i obrazovanju "Lictor" Osijek, gdje radi na nekoliko poslovima organizatora i voditelja nekoliko projekata. Zaposlena je kao regionalni voditelj prodaje u poduzeću "Fairtrade"-Zagreb u Osijeku. Ima aktivno znanje engleskog i njemačkog jezika.
Mentor. prof.dr.sc. Sanja Pfeifer
Potaknuta magistarskim studijem, Darija Krstić je 2001. godine zajedno s kolegom studentom Igorom Đajićem, pokrenula Centar za pomoć pri zapošljavanju i obrazovanju "Lictor". Okruženi ogromnom nezaposlenošću (u Osijeku 24 posto, u nekim dijelovima županije i više od 50%), Darija i Igor upustli su se u projekt društvenog poduzetništva koji predstavlja pionirski pothvat u razbijanju monopola kakav je na tržištu ovakvih usluga do sada imala velika državna institucija, Hrvatski zavod za zapošljavanje.
U magistarskom radu Darija objašnjava upravljački izazov s kojim se susreće mala neprofitna organizacija u ranoj fazi razvitka, kada počinje djelovati u sektoru koji je bio povijesno zaštićen i nepoduzetnički orjentiran. Centar funkcionira zahvaljujući početnom entuzijazmu i "zaljubljenosti u ideju" osnivača, te malog broja volontera okupljenih oko ove neprofitne organizacije.
Bolja organizacija i informiranje nezaposlenih o slobodnim radnim mjestima, mogućnostima prekvalifikacije, te različitim oblicima daljnjeg obrazovanja (informatička učionica, tečajevi stranih jezika), pridonijeli su da je "Lictor" postao prepoznatljivo mjesto gdje nezaposleni dobivaju bolju uslugu nego u državnom zavodu za zapošljavanje. Zbog toga je u manje od godinu dana djelovanja, čak 486 nezaposlenih ili onih koji žele promijeniti posao ili pokrenuti vlastiti posao, postalo članovima "Lictora".
Ciljni segmenti kojima su usluge "Lictora" usmjerene su nezaposleni, zaposleni koji žele promijeniti posao, osobe s poteškoćama u razvoju i umirovljenici.
"Lictor" ima potencijal rasta temeljen na bogatom portfoliu ideja, entuzijazmu i znanju volonterske grupe, dobroj organiziranosti i umreženosti s drugim organizacijama koje potiču samozapošljavanje (na primjer Centar za poduzetništvo), koji trenutno nije moguće u potpunosti iskoristiti zbog nedostatnih financijskih resursa. Ipak, da se stvari kreću na bolje, vidi se i iz činjenice da je Gradsko poglavarstvo grada Osijeka prepoznalo značaj te male, ali poduzetničke inicijative i osiguralo prostor.
Institucije civilnog društva ušle su u politički i društveni život Hrvatske početkom 1990-tih, ali su do sada uglavnom ostale izvan istraživačkih interesa, a još manje su dio interesa formalnog obrazovnog sistema. Magistarski rad Darije rijetki je doprinosistraživačkog analiziranja djelovanja neprofitne organizacije (s aspekta povezanosti misije, načina djelovanja, organiziranosti financiranja), te "uvlačenja" poduzetničkog razmišljanja u finkcioniranje neprofitne organizacije čime se ublažava ili eliminira težak problem ovisnosti o donatorima.